Dodržuješ hygienické zásady po sexu?

Dodržuješ hygienické zásady po sexu?

5 minut čtení

Většina z nás za svůj život zažila, jaké to je, když nás zánět intimních partií vyřadí klidně i na několik týdnů ze sexuálního života. Není to nic příjemného, že? Abys zánětům předcházela, je nutné myslet i na správnou hygienu po sexu. Existuje několik zásad, kterých by ses měla držet. Které to jsou?

Hned po sexu si odskoč na toaletu

Tak jednoduchá věc jako je vyprázdnění močové trubice, pomáhá předcházet vzniku infekce nebo zánětu močových cest. Možná se ti zdá divné se hned po sexu odebrat na toaletu, ale jedná se o nejjednodušší, a přitom velmi účinnou prevenci před záněty. Dokonce bys tam měla jít, i když se ti zrovna nechce. Dojde díky tomu k vyplavení bakterií, které se při styku mohly dostat z pochvy do močové trubice.

A pamatuj, vždy se na toaletě utírej tzv. zepředu – dozadu, aby sis do pochvy nezanesla bakterie z konečníku.

Dopřej si sprchu

Po milostném aktu bys měla kromě toalety navštívit i koupelnu. Nejenže tě to příjemně osvěží, ale uděláš i něco pro své zdraví. Tělní tekutiny, které se při sexu objevily na tvém těle, nebo lubrikační gel musíš důkladně opláchnout vodouParfémované sprchové gely raději nech stranou a sáhni po přípravcích, které jsou určené pro intimní hygienu. Parfemace totiž může narušit přirozenou mikroflóru ženských partií, což může mít za následek vznik zánětu. Speciální mýdla naopak pomáhají udržovat správnou hladinu pH a zachovávají tak přirozenou rovnováhu intimních partií.

Pokud nemáš možnost skočit si po sexu do sprchy, použij alespoň vlhčené ubrousky. A to opět takové, které jsou určeny pro intimní hygienu.

Nezapomínej na správnou péči o sexuální pomůcky

Erotické pomůcky už nejsou v dnešní době žádné tabu. A to je dobře! Nezapomeň o ně ale správně pečovat, aby nenapáchaly více škody než užitku. Během sexu na nich totiž ulpívá spousta nečistot, které mohou způsobovat záněty. Vždy se proto řiď pokyny, které uvádí výrobce, a důsledně je dodržuj.

Po sexu nechej spodní prádlo stranou

Že bys na noc neměla nosit žádné spodní prádlo, už víš z našeho předchozího článkuKalhotky bys ale měla nechat stranou i po sexu. Tvé intimní partie potřebují volně dýchat, proto jim to dopřej, a to co nejvíce. Moc dobře víme, že k sexu nemusí docházet jen večer před spaním, proto pro tebe máme ještě druhou variantu. Pokud si zrovna nemůžeš dovolit být bez spodního prádla, vezmi si alespoň čisté. I za to ti tvé intimní partie poděkují.

Pár základních hygienických pravidel před a během sexu

  • Před sexem si dopřej sprchu
  • Nemáš možnost dát si sprchu? Použij jednorázové vlhčené ubrousky
  • Dbej na zvýšenou hygienu rukou, na nich bývá nejvíc nečistot
  • Při styku používej kondom, zabráníš tak přenosu pohlavních nemocí
  • Pamatuj i na výběr vhodného partnera – má i on správné hygienické návyky?

Pokud zánět i přes správnou hygienu přijde

Pokud tě i přes správnou hygienu zánět ženských partií potká, nevěš hlavu. Může to potkat každou z nás a není důvod se za to stydět. Hlavní je začít problém včas řešit. Můžeš vyzkoušet pomoc vaginálního výplachu Rosalgin, který tady je od toho, aby ti ulevil od nepříjemných potíží ještě před návštěvou gynekologa.

Rosalgin a Rosalgin Easy obsahují benzydamin hydrochlorid. Léky k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.