Jak vybrat správné spodní prádlo a vyhnout se nejčastějším chybám?

Jak vybrat správné spodní prádlo a vyhnout se nejčastějším chybám?

4 minuty čtení

Spodní prádlo je nedílnou součástí ženského šatníku stejně jako kalhoty nebo svetry. A přesto se o mu nevěnuje taková pozornost, jakou by si zasloužilo. Navíc nesprávná volba spodního prádla může způsobit i intimní problémy, které mohou vést k neplodnosti. Jak tedy vybrat spodní prádlo, které tvé intimní partie ocení? Máme pro tebe pár rad, se kterými rozhodně nešlápneš vedle.

Nechte pokožku dýchat

Převažují u tebe rafinované kalhotky z umělých vláken nebo naopak jednoduchá klasika z bavlny? Často jde o nelehkou volbu – krása vs. pohodlí. Přestože jsou kalhotky z umělých materiálů často svůdnější než ty z bavlny, pravdou zůstává, že umělé materiály jsou častěji alergenní než ty přírodní. Bavlna je hypoalergenní, a navíc je i nejprodyšnějším materiálem. Neznamená to, že se musíš vzdát svých oblíbených krajkových kalhotek. Ale rozhodně bys je měla střídat s těmi bavlněnými.

Ve spodním prádle by ses měla v první řadě cítit dobře ty sama
Ve spodním prádle by ses měla v první řadě cítit dobře ty sama

Na velikosti záleží

Každá z nás si někdy koupila nějaký menší kousek oblečení, protože si přece nebude kupovat ten větší. Bohužel tohle je to nejhorší, co pro své ženské partie můžeš udělat. Pokud nemůže pokožka dostatečně dýchat, velmi často se to projeví právě negativními následky ve formě různých intimních zánětů, infekcí nebo i opruzenin z mechanického tření. Nestyď se za svou velikost a nehledej oblečení, kterému padneš, ale takové, které padne tobě jako ulité.

I v jednoduchosti je krása – nezapomínej na takové kousky ve svém šatníku

Den vs. Noc

A co v noci? Jaké prádlo se hodí nejvíce do postele? Možná tě odpověď překvapí, ale nejlepší spodní prádlo na spaní je žádné. Chápeme, že tento způsob nemusí vyhovovat všem, a proto je zde druhá varianta – volná noční košile. Tvé intimní partie si zaslouží volnost, a to co nejvíce. Spánek s kalhotkami může být totiž dokonce i nezdravý. V intimních partiích se přes noc udržuje přirozeně vlhkost, kalhotky ji zadržují, a to může vést až k vaginálním infekcím. Nejvíce ohrožené jsou pak plnoštíhlé ženy, těhotné, ženy, které užívají antibiotika nebo ty, které trápí cukrovka.

Věděla jsi, že neléčené vaginální infekce mohou vést až k problémům s plodností? Neboj se o intimních problémech mluvit, a hlavně je řeš zavčas! Pokud máš otázky, na které se bojíš zeptat, vyzkoušej naši poradnu. Na dotazy odpovídá soukromě paní doktorka Kutálková z gynekologického centra Šárka v Brně.

Psychologie barev

Přestože není spodní prádlo součást outfitu, která by byla typicky vidět na první pohled, hraje velmi důležitou roli v naší psychice. Má totiž neuvěřitelnou moc zvýšit naše ženské sebevědomí a výrazně se podílí i na našem pocitu pohodlí během dne. Potřebuješ si tedy dodat sebevědomí? Sáhni po černém nebo červeném spodním prádle. Pokud jsi více introvertní, pravděpodobně ve tvém šatníku bude přebývat bílá barva. U extrovertních žen to zase budou různé barevné kombinace a výrazné vzory. Vždycky vybírej podle toho, aby ses sama cítila dobře a v pohodě.

A jak je to u tebe? Máš oblíbený střih, materiál nebo barvu? Nezapomeň se s námi podělit o svou zkušenost v komentářích pod příspěvkem na naší Facebookové stránce 🙂

Rosalgin a Rosalgin Easy obsahují benzydamin hydrochlorid. Léky k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.