Staráš se o své intimní partie správně?

Staráš se o své intimní partie správně?

5 minut čtení

Téma intimní hygieny je velice důležité, a přesto se o něm běžně nebavíme. Žádná z nás se ale se znalostmi, jak správně pečovat o své intimní partie nenarodila. Takže není žádná hanba poradit se nebo si doplnit informace z důvěryhodných zdrojů. Rozhodně se nevyplatí intimní hygienu podcenit, je totiž tou nejlepší prevencí proti zánětu.

1.   Dopřej si čerstvý vzduch

Upnuté džíny nebo spodní prádlo z neprodyšného materiálu vypadají možná skvěle, ale zároveň vytvářejí skvělé prostředí pro bakterie. Těm se neprodyšné prostředí, ve kterém se ještě navíc kumuluje teplo, náramně líbí. Mysli proto na své zdraví a přizpůsob tomu i svůj šatník. Dovol svým intimním partiím dýchat. V případě spodního prádla vybírej prodyšné materiály, které nezadržují teplo a vlhko, jako je 100% bavlna nebo bambusové vlákno.

Sukně a šaty dovolí tvé pokožce nejen dýchat, ale zároveň ti přidají i na ženskosti.
Sukně a šaty dovolí tvé pokožce nejen dýchat, ale zároveň ti přidají i na ženskosti.

2.   Jak často si mýt intimní partie

Méně je někdy více a u intimní hygieny platí dvojnásob. Tvé ženské partie mají od přírody vlastní mechanismus, který je chrání a zabraňuje proniknutí nečistot a nepřátelských bakterií. Časté mytí a používání nevhodných přípravků tuto přirozenou bariéru narušuje a problém je na světě. Proto na intimní partie nepoužívej parfémované sprchové gely a mýdla, ale speciální přípravky, které pomáhají udržovat správnou hladinu pH a zachovávají přirozenou mikroflóru. Pokud jde o zbytek těla, ani jemu sprchování několikrát denně podle kožních lékařů neprospívá.

3. Buď v suchu

Zánětům nahrává vlhko a skvělým příkladem jsou například mokré plavky. Pokud nejsi v oblasti, kde je takové horko, že vše schne mrknutím oka, nos s sebou náhradní plavky. Ty si převleč pokaždé, co vyjdeš z vody. Možná se ti to zdá zbytečné, ale užiješ si tak koupání bez komplikací se zánětem a nemusíš se rozhodovat, které plavky si dnes vezmeš – vezmi si aspoň dvoje!

4. Správně použij toaletní papír

„Zepředu – dozadu“ a bez parfému. Víte se správně utírat po čurání? Tento přesný postup utírání zabraňuje přenosu nežádoucích bakterií z konečníku do pochvy. Nicméně tak jako je důležitý směr, je důležitý i materiál. Vybírej proto neparfémovaný toaletní papír. Přidaná parfemace, stejně jako nevhodná mýdla, dokáže narušit vnitřní mikroflóru.

 5. Jsi to, co jíš a piješ

Pokud patříš mezi ty, které trápí záněty pravidelně, zkus omezit bílou mouku a cukry. Ty ve větším množství narušují poševní rovnováhu. Místo toho svůj jídelníček obohať o jogurt, kefír, celozrnné pečivo, ovoce a zeleninu. Nezapomeň ani na dodržování pitného režimu. Jakou v tom hraje roli? Pokud dostatečně nepiješ, nemáš ani potřebu jít na záchod a v močových cestách se tak shromažďují škodlivé bakterie, které způsobují zánět. Pravidelné močení napomáhá vyplavování těchto bakterií z těla, takže po přečtení článku si běž rovnou pro skleničku vody.

Zdravé bakterie obsažené v mléčných výrobcích ti pomohou udržet organismus v rovnováze.
Zdravé bakterie obsažené v mléčných výrobcích ti pomohou udržet organismus v rovnováze.

Zvýšenou pozornost intimní hygieně věnuj především v období:

● Během menstruace
Před a hned po sexu
● Během těhotenství a po porodu
● Během menopauzy

Pokud tě ale zánět stejně potká, pamatuj, že v tom nejsi sama. Jde o zcela běžnou věc a není důvod se kvůli tomu trápit. Rosalgin je tu od toho, aby ti ulevil od nepříjemných pocitů tam dole ještě před návštěvou lékaře, tak se nenech zánětem omezovat a buď sama sebou.

Rosalgin a Rosalgin Easy obsahují benzydamin hydrochlorid. Léky k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.