Bude nás o jednoho víc: Co by ti nemělo chybět v tašce do porodnice?

Bude nás o jednoho víc: Co by ti nemělo chybět v tašce do porodnice?

3 minuty čtení

Devátý měsíc tvého těhotenství se blíží a myšlenky ohledně porodu máš v hlavě čím dál častěji? Základem klidného porodu je psychická pohoda, ke které ti pomůže i včas a správně sbalená taška do porodnice. Víš, na co bys neměla zapomenout a co naopak můžeš nechat doma?

Nezapomeň na doklady 

O tom, kam sis doklady připravila, řekni svému doprovodu, aby i on věděl, kam pro ně sáhnout. V porodnici se tak budeš moct plně věnovat příchodu miminka a nebudeš muset přemýšlet, do jaké kapsy jsi dala svůj rodný list. A nezapomeň ani na doklady partnera, i ty budeš potřebovat.

Před porodem se můžeš domluvit s laktační poradkyní, která ti bude k dispozici, když to s kojením hned nepůjde. Je to naprosto normální a většině maminek chvílí trvá, než zjistí, jak na to. Kontakt uložený v telefonu tě pak uklidní a ty budeš vědět, že se máš na koho obrátit v případě potíží. 

Balení tašky do porodnice

K porodu potřebuješ jen pár věcí

Dopředu si zjisti, co tvoje porodnice maminkám poskytuje a co si musíš donést vlastního. Donést si můžeš košili, která by měla být dostatečně volná, pohodlná a s hlubokým rozepínáním na hrudi, aby ses po porodu nepřipravila o cenné první okamžiky s miminkem na prsou. Většina porodnic ale košile k porodu půjčuje a ty po svojí oblíbené můžeš sáhnout až na oddělení šestinedělí. Zvážit můžeš i deku a teplé ponožky, při porodu někdy maminky přepadne zimnice.

Většina maminek sice nemá při porodu na jídlo pomyšlení, ale přece jen si raději přibal i svačinu a hroznový cukr, který ti dodá energii. Zvaž i masážní olejíček, kterým tě partner může při porodu masírovat.

Chceš si při balení položky odškrtávat? Připravili jsme pro tebe přehledný seznam, který si můžeš vytisknout.

Věci na oddělení šestinedělí zaberou v tašce nejvíc místa

Každá maminka, která už má porod za sebou, ti řekne, že si toho brala zbytečně moc. Ale my si myslíme, že se tomu vyhnout prostě nedá a koneckonců jedny poporodní kalhotky navíc se do tašky vejdou vždycky.

Oblečení, ve kterém pojedeš z porodnice domů, do tašky balit nemusíš. To ti může dovézt partner v den vyzvednutí, ať s sebou nemáš zbytečně mnoho věcí. Zvol pohodlné a volné kousky, oceníš to.

Většinu věcí, které pro miminko budeš potřebovat, jako jsou plenky, teploměr, vlhčené ubrousky nebo oblečky, dostaneš v porodnici. V každé to ale chodí jinak, proto se neboj dopředu zeptat. 

Balení věcí pro miminko

Co sbalit do porodnice z hygieny?

Do porodnice si vezmi hygienické přípravky, které jsi zvyklá používat doma, jen jako sprchový gel raději zvol neparfémovanou variantu. A samotný parfém nech doma úplně. Miminko totiž potřebuje po porodu cítit přirozenou vůni maminky, která ho uklidňuje.

Asi každá žena doufá, že se jí porodní zranění vyhne, je ale dobré být připravená, když nebudeš mít tolik štěstí. Vezmi si s sebou do porodnice Rosalginkterý můžeš používat k vnějším oplachům rodidel. Zranění se díky němu snadněji hojí a ty ucítíš rychlou úlevu.

Není potřeba doma klopýtat o připravenou sbalenou tašku od 4. měsíce. Když s balením začneš kolem 35. týdne, bude to tak akorát. Už máš zkušenosti s tím, co se ti v porodnici hodilo a co jsi naopak nepotřebovala? Poraď ostatním maminkám na našem Facebooku a pomoz jim prožít vzácné okamžiky v psychické pohodě.

Rosalgin a Rosalgin Easy obsahují benzydamin hydrochlorid. Léky k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.