Strava jako příčina intimních problémů: kterým potravinám by ses měla vyhýbat?

Strava jako příčina intimních problémů: kterým potravinám by ses měla vyhýbat?

0 minut čtení

Za vaginální mykózou stojí kvasinky, kterým se daří ve vlhkém a teplém prostředí. Jejich nežádoucí rozmnožení ale může způsobovat i nevhodný jídelníček. Co si můžeš dopřát klidně i několikrát za den a které potraviny by měly být spíš sváteční záležitostí?

Nepřítel ženských partií jménem rafinovaný cukr

Ve chvíli, kdy ho do těla posíláš pravidelnou dávku, usnadňuješ kvasinkám jejich růst. Vyhni se proto cukrovinkám, čokoládě, ovocným zavařeninám od babičky, slazeným nápojům a všem sladkým odměnám, které ti sice chvilkově udělají dobře, ale z dlouhodobého hlediska ti škodí. Poděkují ti nejen intimní partie.

Moc dobře víme, že občas je potřeba si zamlsat. Když už to na tebe přijde, sáhni alespoň po zdravých cukrech, které jsou třeba v ovoci. I tady ale dej přednost těm s nízkým obsahem cukru – jablkům nebo citrusům.

Zelenina má zelenou

Víš, že pár kousků zeleniny by sis měla dopřát nejlépe několikrát denně? Chybu neuděláš s žádným druhem zeleniny, a to ani v čerstvém, ani ve vařeném stavu. Pokud tě trápí kvasinky, zkus zařadit česnek, cibuli, křen, okurky, ředkvičky, kedlubny nejrůznější druhy salátů.

Výběr potravin při nakupování

Čemu říct své ano?

Z masa si dopřávej ryby, přednost dej bílému masu před červeným a úplně vynech maso uzené. S mléčnými produkty raději opatrně – opět se vyhni slazeným kefírům a ovocným jogurtům. Ze sýrů se vyvaruj hodně tučným, naopak vhodné jsou tavené sýry.

Dopřávej siVyhýbej se
hodně zeleninyrafinovanému cukru
ovoce s nízkým obsahem cukru (jablka, bobulovité ovoce, citrusy)čokoládám, sušenkám
jogurty s živou kulturouovoci s vysokým obsahem cukru (banány, meruňky, broskve atp.)
tavené sýryslazeným jogurtům a kefírům
bílé maso a rybytučným sýrům
neslazené nápoje červenému a uzenému masu
nejrůznějšídžusům, slazeným nápojům, alkoholu a kávě
luštěninyfast-foodu

Vyhni se potravinám, po kterých máš brzy hlad

Kručí ti v břiše už hodinu po tom, co jsi dojedla? Pak jsi možná na talíři měla potraviny s vysokým glykemickým indexem. Ten udává, jak rychle se vstřebávají cukry do našeho těla. Čím vyšší je, tím dřív ti vyhládne. Příkladem jsou hranolky, těstoviny s kečupem, všechna fast-foodová jídla ale třeba i oblíbená snídaně – kukuřičné lupínky. Takové potraviny ze svého jídelníčku nejlépe úplně vyškrtni, brzký pocit hladu pak způsobuje chuť na sladké

Voda pročistí tvůj organismus. A co další nápoje?

Asi tušíš, že alkohol ani káva tvému tělu příliš neprospěje. Možná tě ale překvapí, že i takové džusy, které zdánlivě vypadají jako vitaminová bomba, nejsou pro lidský organismus nijak spásné. Obsahují totiž velké množství cukru – stejně jako všechny slazené minerálky a limonády.
Ideální je pít úplně čistou vodu, případně s citronem. Chybu neuděláš ani s bylinkovými čaji, které občas prostřídáš. Ty ale opět neslaď. 

Bylinkové čaje jsou pro tělo obzvlášť zdravé

Máš za sebou těžký den a sladký čaj by tě postavil na nohy? Pokud si chceš trochu osladit život, sáhni po javorovém sirupu nebo stévii.

Fandíme ti ve změně jídelníčku! Nestresuj se občasnými prohřešky a pamatuj, že nemusí být všechno hned. Začni pomalými krůčky a nenech se odradit od zdravého životního stylu ani když tě potká intimní zánět. V tom případě vyzkoušej pomoc výplachu Rosalgin, který ulevuje od příznaků a podporuje přirozenou vaginální mikroflóru, a ty si budeš moct dál užívat každodenní okamžiky naplno. A pokud budeš mít nějaký dotaz, neváhej se zeptat v naší poradně!

Rosalgin a Rosalgin Easy obsahují benzydamin hydrochlorid. Léky k intimním oplachům a výplachům. Čtěte pečlivě příbalový leták.